ADKT-KG-R-2525-3-T22
Image may not correspond to reality
  • ADKT-KG-R-2525-3-T22
  • ADKT-KG-R-2525-3-T22
ADKT-KG-R-2525-3-T22
External Grooving Toolholder ADKT-KG-R-2525-3-T22 Right
ADKT-KG-R-2525-3-T22
AKKO
within 1 week
Quantity
in stock at the supplier
Description
External Grooving Toolholder ADKT-KG-R-2525-3-T22 Right. Shank Diameter 25x25 mm. Total length 150 mm. Maximum grooving length 22 mm. Cutting inserts KG-3
Product Details
Total length [LF]
150 mm
Indexable inserts
KG-3
Coolant hole
no
Cutting depth [CDX]
22 mm
Shank height [H]
25 mm
Shank width [B]
25 mm
Insert width
3 mm