A2140-W32-R10-065
Image may not correspond to reality
  • A2140-W32-R10-065
  • A2140-W32-R10-065
A2140-W32-R10-065
Boring bar holder A2140-W
A2140-W32-R10-065
Walter AG
within 1 week
Quantity
in stock at the supplier
Description
  • With Weldon shank in accordance with DIN 9766
  • Self-centring for parallel round shank
Boring bar holder A2140-W • metric • d1=/32mm • d11=10mm
Product Details
Connection diameter [d 11]
10 mm
Shank diameter [d 1]
32 mm
Overall length [l 1]
65 mm
Functional length [l 4]
5 mm